Sala porodowa

Ważnym punktem programu naszej szkoły rodzenia jest oswojenie z salą porodową

Jako położna pracująca w Kociewskim Centrum Zdrowia przywiązuję dużą wagę do obowiązującego standardu opieki okołoporodowej i komfortu kobiety rodzącej. Mam przy tym świadomość, że oddział położniczo-ginekologicznym, który jest dla mnie naturalnym środowiskiem pracy, dla kobiety rodzącej jest okolicznością całkiem nową.

Żeby zminimalizować lęk przed nieznanym i dać przyszłym rodzącym poczucie bezpieczeństwa, już podczas kursu szkoły rodzenia staram się przybliżyć moim kursantom środowisko sali porodowej.

Trzecie zajęcia kursu szkoły rodzenia odbywają się na porodówce Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. W ich trakcie omawiam poszczególny etapy przyjęcia do szpitala, odpowiadam na nurtujące pytania oraz instruuję, jak korzystać ze sprzętu dostępnego w salach porodowych.

Dzięki zdobytej wiedzy, przyszła mama może poczuć się pewniej i skupić się na tym co najistotniejsze, czyli świadomym i aktywnym przeżywaniu porodu.