Kurs Szkoły Rodzenia. Zajęcia grupowe czy indywidualne?


Zajęcia grupowe to najchętniej wybierana forma przygotowania do porodu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem i niemowlęciem. Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie, a wszystkie uczestniczki kursu łączy zbliżony termin porodu. Często okazuje się to dodatkowym atutem i nierzadko wspólne oczekiwanie na narodziny dziecka przeradza się w trwałe relacje między kursantami. Co ważne, w zajęciach mogą uczestniczyć także osoby, które będą towarzyszyć przyszłej mamie przy porodzie. Najczęściej są to przyszli ojcowie i oni również biorą aktywny udział w zajęciach Szkoły Rodzenia.

Jednak nie zawsze zajęcia grupowe są dla przyszłych rodziców najlepszym rozwiązaniem. Jeśli stan zdrowia, komfort przyszłej mamy lub inne aspekty (np. chęć indywidualnego przygotowania do cięcia cesarskiego) nie pozwalają na udział w zajęciach grupowych, istnieje możliwość indywidualnego przygotowania do porodu.

Ile trwa kurs Szkoły Rodzenia?

Kurs szkoły rodzenia obejmuje 7 spotkań, a każde z nich trwa około 2 godziny. Zajęcia grupowe zwykle odbywają się późnym popołudniem, a dokładny harmonogram spotkań ustalany jest wspólnie z uczestnikami na pierwszych zajęciach.

Cały kurs trwa od 6 do 8 tygodni w zależności od ustalonej częstotliwości spotkań.

Kiedy zacząć kurs Szkoły Rodzenia?

Zajęcia szkoły Rodzenia najlepiej zacząć w 28 – 30 tygodniu ciąży. Natomiast na zajęcia warto zapisać się już w 22. tygodniu ciąży.

Zapisane osoby zostaną powiadomione telefonicznie o dokładnym terminie pierwszego spotkania.

Do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia zaprasza

szkoła rodzenia

 

[WIĘCEJ O PROGRAMIE SZKOŁY RODZENIA →]