Masaż pomaga uspokoić dziecko, odpręża je i relaksuje. Pomaga też nawiązać i wzmocnić więź rodzica z niemowlęciem

Warto robić go regularnie. Specjaliści twierdzą, że regularne masowanie maluszka to najlepszy sposób na to, by nawiązać z nim wyjątkowo głęboką więź i lepiej odczytywać sygnały, jakie wysyła. Rodzice masujący swoje dzieci szybciej uczą się rozpoznawać ich potrzeby, a masowane maluchy są zazwyczaj znacznie spokojniejsze – łatwiej i szybciej zasypiają, bo częsty dotyk rąk rodzica zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. Masaż wspiera rozwój emocjonalny dziecka, pomaga mu rozwinąć świadomość własnego ciała, przynosi ulgę w kolce i zaparciach, ma również bardzo dobry wpływ na stan skóry dziecka.

Nauka Masażu noworodka jest elementem programu Szkoły Rodzenia. Na zajęciach przyszli rodzice uczą się w jaki sposób dotykać i masować, aby uspokoić dziecko, zminimalizować dolegliwości kolkowe, wspierać rozwój i integrację sensoryczną w pierwszym roku życia dziecka.

Ponadto istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowych zajęć z nauki masażu dziecięcego.