Przygotowanie do cesarskiego cięcia

W szczególnych sytuacjach jedyną możliwością urodzenia dziecka jest cesarskie cięcie


Jeśli jeszcze na etapie ciąży wiesz, że Twoje dziecko narodzi się poprzez cesarskie cięcie, masz szanse się do tego lepiej przygotować. Urodzenie dziecka, bez względu na sposób w jaki się dokonało, jest znaczącym wydarzeniem w życiu matki i dziecka. Świadome przygotowanie do tego wydarzenia pomoże Ci oswoić lęki, zbudować poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a dzięki zdobytej wiedzy będziesz mogła skupić się na tym co najistotniejsze – szczęśliwych narodzinach swojego dziecka.

Przygotowanie do cesarskiego cięcia odbywa się w ramach trzech indywidualnych spotkań (każde po 2 godziny) i obejmują następujące zagadnienia:
  1. Jak przebiega cesarskie cięcie i w jaki sposób się do niego przygotować
  2. Pielęgnacja rany pooperacyjnej
  3. Karmienie piersią i znaczenie dla matki i dziecka, sposoby przystawienia dziecka po cc
  4. Pielęgnacja i kąpiel noworodka
  5. Emocje po porodzie
  6. Ciąża i poród dziecka a integracja sensoryczna

szkoła rodzenia